No Hautboys kvintet

Sobota 11.7. - 18:15 před nástupem do vlaku

Klasika neklasicky s kvintetem kamarádů z konzervatoře, kteří spolu procestovali Evropu a koncertovali v ulicích jejich měst. Uslyšíte svůdné rytmy španělské hudby, ruskou taneční lehkost i filmové melodie.

Erika Stárková a Bill Candy

Čtvrtek 11.7. - 19:30 ve vlaku, Pátek 12.7. - 20:30 venkovní stage

Setkali se vlastně shodou šťastných náhod na Předávání cen Divadelní kritiky. Ona - energická zpěvačka zaměřená na soul, funk a jazz se strhujícím projevem a obrovským proudem energie, oni - dlouholetí kolegové multiinstrumentalisté a hráči, kteří neustále vyhledávají nové výzvy. Vznikl projekt, který i přes svůj skromný počet hráčů dokáže divákům předvést plnohodnotný zážitek velkého tělesa.

Helemese

Čtvrtek 11.7. - 21:00 venkovní stage

Hudební skupina Helemese je chanson-punkovým uskupením vycházejícím z alternativního pojetí chansonu, punku, blues i world music vyznačující se živelností, energičností, nadsázkou a ironií.

http://www.helemese.cz/uvod https://www.facebook.com/helemeseband http://bandzone.cz/helemese https://www.instagram.com/helemese_official/

The Lojzas Brojlers

Pátek 12.7. - 10:45 ve vlaku

Brněnská folková kmitačka „The Lojzas Brojlers“ (čti D Lojzas Brojlers), u které ani oko Janka Ledeckého nezůstane suché, si vás podmaní svými čtyřakordovými symfoniemi. Početí tohoto tělesa datujeme do doby zvolení prvního amerického, afroamerického prezidenta. Setkání dvou kamarádů (Lojzů), kteří spolu nikdy nekámošili, udalo tempo raketového vzestupu na pomyslnou výši hudebních hitparád brněnské mokré čtvrti Husovice.

Jenoféfa Beta

Pátek 12.7. - 15:30 ve vlaku

Písničkářka a básnířka, žijící v Brně, původem z Přerova. Poprvé jste mohli její písně zaslechnout na podzim roku 2016 na křtu básnické sbírky Jemnocit. Od jara 2018 vystupuje sólově s kytarou. Hraje autorské písně, které žánrově vyrůstají z folku a občas zabloudí k blues. Hrává na různých místech, převážně v kavárnách, menších klubech, někdy i v ulicích měst, nebo také jako hudební host na vernisážích. Svou tvorbou se snaží zrcadlit vnitřní emoce a prožitky a dotknout se svými písněmi duší druhých lidí.

https://www.facebook.com/jenofefaBeta/

Ritmo Factory

Pátek 12.7. - 14:00,16:30 ve vlaku

Ritmo Factory je moderní bubenická show, která čerpá inspiraci především z jihoamerických kultur a to prostřednictvím Jakuba Škrhy, zakladatele a leadera projektu. Jakub Škrha, jediný Čech, který bubnoval mezi místními na slavném karnevalu v Riu de Janeiru, studoval rytmy v Jižní Americe dva roky a nasbírané poklady teď probouzí k životu i zde v České Republice projektem Ritmo Factory a tradiční školou samby Escola de Samba v Brně. Ritmo Factory je stylové vystoupení profesionálních bubeníků, které přináší stovkami let ověřené tradiční rytmy k nám do střední Evropy.

https://www.facebook.com/ritmofactory/ http://www.ritmofactory.cz/

Heimat

Pátek 12.7. - 21:00 venkovní stage

Heimat znamená německy vlast, domov a tihle občané vám ukáží, kde pro ně leží hranice tohoto pojmu. Zastydlí sluníčkáři Vám se svou sudetskou world music namíchají koktejl afrobeatu, jazzu, synthpopu a kdovíčeho. Chudáci z malého města ze Slezska, co nemají na laptop a tak hrají raději všechno naživo. Africké bubny, saxofon, synťáky, kytara a zpěv. Kapela na jaře 2019 vydala nové EP.

https://heimat1.bandcamp.com/

Čembrbach

Sobota 13.7. - 11:30 ve vlaku

Čembrbach je ostravský rokový výstřel, který si nechodí daleko pro žánrové experimenty. Kapela je proslulá svým country okénkem. Těší se na vás zpěvák Martin, cellista Honza, basák Tom, bubeník Jirka + v rámci festivalu ŽiWELL Express poprvé představíme nového člena, zbytečně talentovaného klávesistu Vojtu.

https://www.facebook.com/cembrbach/

Barbora Valentová

Sobota 13.7. - 13:30 ve vlaku

V uplynulých letech působila především jako herečka v pražských divadlech.V současnosti se věnuje autorské hudební tvorbě. Zpívá v kapele ŽenaBand (SKA, reggae…) a vystupuje sólově coby písničkářka, která spojuje herecké a pěvecké řemeslo. V létě 2016 vydala své debutové album “SebeŽít”. Žije se svou rodinou u řeky Berounky a praktikuje přírodní medicínu.

https://bandzone.cz/_87832

Viktorie Černíková

Sobota 13.7. - 15:00 ve vlaku

Viktorie Černíková je opavská indie-folková zpěvačka, která na festivalu vystoupí s vlastní tvorbou, ale rozezní i několik známých coverů. Spolu s ní usedne za klavír Kristýna Kaniová. Můžete se těšit na pohodový hudební zážitek, který vás bude hřát ještě dlouho.“

https://www.facebook.com/cernikova.viktorie/

Zrní

Sobota 13.7. - 20:00 pivovar Piešťany

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky. S talentem na melodie a mísením moderního zvuku je kapela Zrní ikona novátorství. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný, jako jejich muzika: autentický, hutný,energický a hypnotický. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku. Druhé album skupiny “Hrdina počítačový hry jde do světa“ vyšlo v roce 2011 pod záštitou písničkářky Radůzy na jejím labelu Radůza Records.

http:/www.zrni.cz https:/www.facebook.com/kapelazrni

Bound Duo

Neděle 14.7. - 11:30 ve vlaku

Bound duo vzniklo v době kdy se Kateřině M. Fialové a Ester Švábkové protly životní cesty při studiu Konzervatoře Brno. První spolupráce vznikla v roce 2013 naprosto spontánním nápadem si společně zabuskovat v Praze na ulici ve složení perkuse, kytara, akordeon, zpěv a step, které sklidilo obrovský úspěch a zanechalo v interpretech chuť podobnou spolupráci opakovat. Kvůli velkému pracovnímu vytížení byla spolupráce umělců sice velmi plodná, ale velmi nepravidelná, i proto název “Bound” - svázané/propojené, který má vystihovat princip společné tvorby založené spíše na osobnostním a hudebním porozumění než na intenzivní záměrně práci.

Libor Matouš

Neděle 14.7. - 14:30 ve vlaku

Libor začal pronikat do světa hudby při nástupu na gymnázium, kde se stal zpěvákem kapely Next Round, při které si zároveň vybudoval lásku ke kytaře. Po několika letech se kapela rozpadla a Libor se dále hudebně/textově rozvíjel při studiích na JAMU. Současně hostuju v několika divadlech po Česku, hodně píše a od písní přechází i k poezii. Hudební inspirace čerpá od ikon jako Jason Mraz, Elvis Presley, Sweet Remains nebo Tomáše Kluse.

Franc Alpa

Neděle 14.7. - 16:00 ve vlaku

Zlínská kapela, která vytvořila novou žánrovou odbočku “SrandaRock”. Nikdy nehráli unplugged, ale speciálně pro Žiwell express se o to pokusí. Bude to napínavý “SrandaFolk”.

https://www.facebook.com/cabaretpunk/ https://bandzone.cz/francalpa

OKno